KOUPELNA

Koupelna dnešní doby není jen místo očisty těla. Je to prostor pro relaxaci, kde ze sebe pomyslně smyjeme starosti a stres. Tato místnost se nenavrhuje jen funkčně, ale v současné době se klade stále větší důraz na estetiku a celkový styl.

Věděli jste, že se v koupelně obejdete bez keramického obkladu a dlažby?
Na podlahu je možné zvolit například vinyl. V našem případě jsme vybrali Moduleo Brio Oak od značky Koberce Breno.

RADA DESIGNÉRKY:

Moduleo Brio Oak, Koberce Breno
Na stěny lze použít i speciální typ laminátu. My jsme zvolili od značky Formica Washroom jemnou pudrovou barvu Just rose (F8858) v kombinaci s šedým dekorem Folkestone Grafix (F7507). Dodavatelem laminátů Formica je Duet CZ.
Důležité je zvolit správný typ lepidla a materiálu na stěrku pro vytvoření vhodného podkladu. Vždy se však nejprve poraďte se specialistou na podlahové krytiny, v prodejnách Koberce Breno vám rádi poradí.
Folkestone Grafix, Formica
Vinylová tapeta Sculpture ve zlatém provedení, Dekoma

Na méně exponované stěny lze i v koupelně zvolit tapety. Musí se jednat o vinylové, které odolají vlhkosti a jsou omyvatelné. My jsme použili na jednu stěnu tapetu Sculpture Gila 38 Mustard od značky Dekoma. Ta dominuje prostoru díky svému metalickému povrchu.

tip DESIGNÉRKY:

Volte tapetu s metalickým efektem vždy dle fyzického katalogu. Na fotografiích často nevynikne efekt a textura.

Volně stojící vana potřebuje dostatek prostoru kolem sebe, aby vynikla. To jsme si mohli ve vzorovém bytě dovolit, a tak jsme zvolili luxusní typ Knief Loom, který dodává studio Bath4you.

Vana značky Knief Loom
Umyvadlo na desku Catalano Green Lux

Na zakázkově vyrobené skříňce je postavené umyvadlo Catalano Green Lux s povrchovou úpravou Cataglaze. Jedná se o vysoce odolnou glazuru, která je oproti tradičně ošetřeným povrchům dokonale hladká a zářivá, čímž je odolnější vůči bakteriím a usazování vodního kamene a nečistot.

Toaleta Catalano Sfera disponuje stejnou povrchovou úpravou, a tak je čištění mnohem snadnější. K tomu doporučujeme sedátko s pozvolným sklápěním.

Toaleta Catalano Sfera
Gessi Emporio Via Manzoni

Baterie u vany i umyvadla pochází z jedné kolekce Emporio od značky Gessi. Černý matný povrch je v současné době velmi oblíbený.

RADA DESIGNÉRKY:

Snažte se sladit materiály na doplňcích v koupelně s povrchem baterií. Volte jednotný design i povrch. Rozhodně nebude dobře vypadat, když budete mít chromované háčky, nerezové baterie a hliníkové úchytky na nábytku!

Veškeré sanitární vybavení nám dodala společnost Bath4you, která je současně i realizační firmou.

Také v koupelně můžete mít nábytek na míru. Vybírat lze z řady různých materiálů a barev. V našem případě je korpus skříňky vyroben z lamina značky Unilin Evola v odstínu Lychee (U640 CST), dodavatelem je Duet CZ. Dvířka jsou z tmavě šedého akrylátu v matném provedení, na kterém je natištěn dekor pouze v lesku. Tím je vytvořen úžasný efekt. Stejný motiv v menším měřítku je natištěn i na skleněných poličkách v zrcadlové skříňce.

Na dvířka s potiskem je specialista v ČR společnost Trachea, která umí dodat i potisk na skle a dalších materiálech.

Unilin Evola, Lychee
Potisk matného akrylátu leskem, Overface
Potisk skleněných poliček, Overface
Výsuvy Blum

Velkou výhodou jsou výsuvy, které je možné dát do skříňky pod umyvadlem a v horním výsuvu vytvořit výřez pro odpad. Tak je využito maximum úložného prostoru. My jsme volili výsuvy značky Blum.

Zajímavostí je i zrcadlová skříňka, která má dvířka z oboustranného zrcadla. To dámy při líčení jistě uvítají. Tyto závěsy dodává Blum.

Závěsy na zrcadlo Blum
Otopné těleso R2, Tomton

Myslete i na výběr otopného tělesa. V našem případě jsme zvolili R2 české značky Tomton v antracitovém provedení, které kontrastuje se zlatou tapetou.

O konkrétním výběru radiátoru se poraďte s odborníkem!

Nezapomeňte sladit koupelnové doplňky. Vhodné je vybírat z jedné kolekce. V našem případě jsme vybrali kolekci Kibo od českého výrobce Nimco. Ta se skvěle hodí k černým vodovodním bateriím.

Kolekce koupelnových doplňků Kibo, Nimco
Samozavlažovací květináč Calimera, Plastia

Pokud máte v koupelně přísun denního světla, je vhodné sem umístit i živé rostliny. Nemusí se vždy jednat o velké nádoby. Příjemně budou působit i menší, ideálně v samozavlažovacím květináči Calimera od českého výrobce Plastia.

Aby vám nebylo do koupelny vidět, dejte si na okno závěs. V našem případě jsme zvolili zajímavou textilie Eleni Haze od značky Dekoma. Působí lehce industriálně a díky stříbrným nitím velmi elegantně.

Látka Eleni Haze, Dekoma

RADA DESIGNÉRKY:

Jestliže řešíte celkovou dispozici interiéru, nezapomeňte na technickou místnost, kam dáte pračku a sušičku. Koupelna bez těchto přístrojů bude vypadat mnohem lépe.

NÁKUPNÍ SEZNAM

KALKULACE KOUPELNA

ZAŘIZOVACÍ PŘEDMĚTY DODAVATEL CENA – MOC VČ. DPH POZNÁMKA
volně stojící vana Knief Loom Bath4you 91 950 Kč
vysoká stojánková baterie k vaně Gessi Emporio Via Manzoni Bath4you 69 950 Kč
skříňka pod umyvadlo zakázková výroba* 25 070 Kč
umyvadlo Catalano Green Lux 60x40 s úpravou CATAglaze Bath4you 13 590 Kč
stojánková baterie Gessi Emporio Via Manzoni Bath4you 16 550 Kč
obklad stěn Formica Washroom Duet CZ 36 650 Kč
zrcadlová skříňka zakázková výroba* 8 050 Kč
toaleta Catalano Sfera s úpravou CATAglaze, sedátko s pozvolným sklápěním Bath4you 18 985 Kč
radiátor R2 Tomton 15 390 Kč
tapeta Sculpture Gila 38 Mustard Dekoma 2 700 Kč cena za 1 roli
závěs Parametric Haze Aluminium Dekoma 2 450 Kč
koupelnové doplňky Kibo 5 ks Nimco 5 295 Kč cena za set
lampa Shilo IHI 9008 Elusia 19 380 Kč
květináč Calimera Plastia 365 Kč 1 ks
podlahová krytina vinyl Moduleo Brio Oak Koberce Breno 9 480 Kč 499 Kč za 1 m2
CELKEM 335 855 Kč
PŘÍKLAD FINANCOVÁNÍ REKONSTRUKCE ÚVĚREM - BEZ VLASTNÍCH ZDROJŮ
Vlastní zdroje 0 Kč
Celková výška úvěru 336 000 Kč
Měsíční splátka 2 449 Kč
Splatnost úvěru 18 let
Úroková sazba 5,25 % p.a.
Výše RPSN 5,58%
PŘÍKLAD FINANCOVÁNÍ REKONSTRUKCE ÚVĚREM - S VLASTNÍMI ZDROJI
Vlastní zdroje 36 000 Kč
Celková výška úvěru 300 000 Kč
Měsíční splátka 2 187 Kč
Splatnost úvěru 18 let
Úroková sazba 5,25 % p.a.
Výše RPSN 5,58 %

* nábytek je vyroben z materiálů od značky Duet, čelní plochy značky Trachea a kování značky Blum

Reprezentativní příklad:

Úvěr od Buřinky ve výši 200 000 Kč se splatností 18 let a roční úrokovou sazbou 5,25 % se skládá z překlenovacího úvěru poskytnutého s úrokovou sazbou 5,25 % p. a. (pevná sazba) na 2 roky do přidělení úvěru ze stavebního spoření. Splácet budete měsíčně 1 455 Kč po dobu 24 měsíců. Za zpracování úvěru zaplatíte jednorázově 2 000 Kč, za vedení úvěru 0 Kč. Na překlenovací úvěr navazuje úvěr ze stavebního spoření poskytnutý na dobu 16 let, který je použit k úplnému doplacení překlenovacího úvěru. Úroková sazba je 5,25 % p. a. s fixací po dobu prvního roku a následně vždy na 3 roky. Splácet budete měsíčně 1 455 Kč po dobu 192 měsíců, cena za vedení úvěru je 0 Kč. RPSN Úvěru od Buřinky činí 5,57 %. Celková částka splatná spotřebitelem za Úvěr od Buřinky je 314 715 Kč. Uvedené údaje platí za předpokladu čerpání celého úvěru v den jeho poskytnutí se splácením od následujícího měsíce vždy k 25. dni.