KUCHYNĚ SPOJENÁ S OBÝVACÍM POKOJEM

Kuchyně je centrum každého soukromého interiéru, ať je vaření vaším koníčkem či nikoli. Je to místo, kde se rodina setkává, kde se koná každodenní i slavnostní stolování. Zde dost často probíhají návštěvy, hry dětí i řada dalších činností. Propojení s obývacím pokojem není již trend, ale spíše standardní řešení.

RADA DESIGNÉRKY:

Do kuchyně propojené s obývacím pokojem doporučuji instalovat na celou plochu jeden typ podlahové krytiny. Nejenže eliminujete nevzhledné a nepraktické přechodové lišty, ale interiér bude opticky vypadat větší.

Vinylová podlahová krytina Moduleo Brio Oak, Koberce Breno

V našem případě jsme zvolili Moduleo Brio Oak od značky Koberce Breno.

Kuchyňská dvířka jsou vyrobena z odolného akrylátu T.acrylic v bílé a šedé matné barvě, jež dodává Trachea. Aby nebyla kuchyně tak fádní, zvolili jsme na dvoje dvířka zlatý kovolaminát značky Homapal (Duet CZ). Ten pak najdete i jako obklad za skříňkou v obývací části. Tím se interiér zajímavě propojí.

Jako obklad za pracovní deskou jsme použili T.Board – novinku značky Trachea, desku skládající se ze dvou hliníkových vrstev na polyethylenovém jádru. Tento materiál lze velmi dobře potisknout, a tak se i zde objeví motiv aplikovaný digitálním tiskem.

TIP DESIGNÉRKY:

Když si necháte kuchyni vyrobit na míru, lze si zvolit nejen materiál na dvířka, ale také na skříňky neboli korpusy. Velmi zajímavě vypadá kombinace různých materiálů. V našem případě máme na ostrůvku korpusy v barvě Tanned peach a na lince Quarz od Unilin Evola (Duet CZ). Pracovní deska musí být odolná. V našem případě jsme sáhli po kompaktní desce Formica s laminátem v dekoru True Scale F3460, který zcela věrně imituje mramor. Ze stejného materiálu je jídelní stůl, zde je však použit dekor Cherry Strand.

T.acrylic Londýn mat Trachea
T.acrylic bílá mat Trachea
Kovolaminát Homapal 802/970
Quarz Unilin Evola
Tanned peach Unilin Evola
Čalouněná židle s potahem Dekoma

K jídelnímu stolu patří pohodlné židle. Nebojte se kombinovat a zvolte třeba každou židli v jiném potahu z téže kolekce. Čtvrtá může být pak zcela jiná, v našem případě plastová.

Židle Matrix, Kartell

RADA DESIGNÉRKY:

Kombinujte potahy na židlích s polštářky na pohovce, interiér bude působit jako celek!

Nezapomeňte zvolit správné otopné těleso. Napadlo vás, že i tento technický prvek může být dekorací interiéru? Stačí sáhnout po typu R4 českého výrobce Tomton, který je mimo jiné oceněn i prestižní cenou Red Dot.

Otopné těleso R4 s dřevěným krytem (přírodní dub)

K pohovce se bude hodit velká stojací lampa, u které lze nastavovat směr toku světla. My jsme zvolili Shilo Daisen 2280. K němu jsme vybrali na stěnu zajímavé svítidlo Shilo Kabe 9017 od stejné značky. Vše od Elusia.

Shilo Daisen 2280, Elusia
Shilo Kabe 9017, Elusia
Tapeta Textures Bitumen Mushroom 77, Dekoma

Na jednu stěnu jsme použili velmi neutrální tapetu Textures Bitumen Mushroom 77 od Dekomy, která však dodá prostoru na útulnosti. Tento typ má jemné metalické efekty, které po nasvícení lampami krásně vyniknou. Nezapomeňte na závěsy, dodají na útulnosti a zlepší akustiku místnosti. My máme textilie značky Dekoma, konkrétně Morena a Inca. Příjemné klima dodají i živé rostliny. Použít lze samozavlažovací květináče v různýc h velikostech.

Rosmarin, Plastia

Stejně jako ostatní čalouněný nábytek i pohovka je ve vzorovém bytě vyrobena na míru od českého výrobce Neuk. Použili jsme jako základ potahovou látku Charles Mellow a na polštáře mix dekorů z čalouněných židlí a přidali ještě jeden barevně podobný, ale motivem zcela jiný potah Goya Blossom.

Charles Mellow 30, Dekoma
Potah Goya Blossom, Dekoma
Kusový koberec Rabbit, Breno

U pohovky nechybí kusový koberec. Protože je ostatní vybavení dost pestré, je pouze v neutrální šedé barvě. Na dotek je však fantastický a jeho název Rabbit je příznačný. Naleznete v nabídce značky Koberce Breno. Před pohovku jsme dali dva různě velké konferenční stolky, které v sobě mají ukryté výsuvy Blum. Menší je vyroben z lamina Unilin Evola (Duet CZ) z dekoru Tanned peach, a větší ladí s jídelním stolem. Jako dekorace slouží sestava květináčů Ola českého výrobce Plastia.

Květináče Ola, Plastia

KUCHYŇSKÁ LINKA

Kuchyně je především pracoviště, a tak musí být nejen estetická, ale také praktická a ergonomická. Proto jsme všude použili výsuvné kování značky Blum. Zkombinovali jsme bezúchytkový systém servo-drive s otevíráním pomocí úchytek. Výsuv najdete i pod dřezem, a tak je využito opravdu každé místo.

V horní části jsme použili praktické výklopy Aventos. Skříňku můžete nechat při vaření otevřenou, riziko úrazu nehrozí.

Dřezová skříňka, Blum
Výklopy Aventos, Blum

Velmi praktická je potravinová skříň. Vyvarujte se však řešení s policemi, kde jsou zadní místa těžko dostupná. I zde je ideální použít výsuvy, které jsou přístupné ze všech stran.

Potravinová skříň s výsuvy, Blum
Dejte si pozor na rozvržení skříněk, aby byla práce v kuchyni příjemná, ideálně dle pracovního trojúhelníku. Vhodné je umístění trouby do zvýšené polohy, aby byl přístup jednoduší.

Více informací o navrhování kuchyní najdete v knize „Tvoříme interiér s českou designérkou“.
Veškeré spotřebiče i dřez s baterií jsou ve vzorovém bytě od značky Franke.

KUCHYNĚ NA ZKOUŠKU

Kuchyňská linka patří mezi finančně náročnější vybavení bytu. Často trvá týdny nebo i měsíce, než se člověk rozhodne pro konkrétní dispozici, barvu, materiál. Výběru je třeba věnovat dostatek času, aby stála investice za to.

RADA DESIGNÉRKY:

Vyzkoušejte si před objednáním kuchyňské linky, jak bude vypadat „naživo“. To můžete na „kuchyni na zkoušku“. Zde si pomocí jednotlivých skříněk na kolečkách lze sestavit kuchyni podle návrhů, který si přinesete. Skříňky různých velikostí jsou vybaveny funkčními zásuvkami s vnitřním členěním a jsou naplněny věcmi, které se v kuchyni běžně ukládají. Díky tomu si každý udělá dokonalou představu o tom, jak bude jeho budoucí kuchyň fungovat. A pokud něco není přesně podle jeho potřeb, lze dispozici kuchyně během chvíle změnit.

Tuto užitečnou službu si můžete vyzkoušet v showroomu značky Blum – předního výrobce nábytkového kování – především výsuvů, výklopů a pantů.
Služba je poskytována zdarma, a protože celý proces zabere zhruba dvě hodiny, je nutná rezervace termínu na stránce www.kuchynenazkousku.cz.

NÁKUPNÍ SEZNAM

kalkulace KUCHYNĚ SPOJENÁ S OBÝVACÍM POKOJEM

ZAŘIZOVACÍ PŘEDMĚTY DODAVATEL CENA – MOC VČ. DPH POZNÁMKA
kuchyňská linka s ostrůvkem a stolem zakázková výroba* 198 190 Kč
spotřebiče Franke 67 920 Kč
čalouněné židle** Dekoma 37 350 Kč 12590 Kč za 1 ks
židle Matrix Kartell 9 900 Kč
pohovka** Neuk 28 600 Kč
set konferenčních stolků zakázková výroba* 31 220 Kč
podlahová krytina vinyl Moduleo Brio Oak Koberce Breno 19 960 Kč 499 Kč za 1 m2
kusový koberec Rabbit 160×230 cm Koberce Breno 4 450 Kč
TV stěna s obkladem zakázková výroba* 43 150 Kč
nástěnná lampa Shilo Kabe Elusia 2 240 Kč
lampa Shilo Daisen Elusia 5 980 Kč
radiátor R4 Tomton 27 450 Kč
tapeta Textures Bitumen Mushroom 77 Dekoma 1 970 Kč 985 Kč za 1 roli
závěs Inca Dekoma 1 850 Kč
závěs Morena Dekoma 1 650 Kč
vysoký květináč Calimera Plastia 1 250 Kč
set květináčů Ola Plastia 225 Kč
květináč Rosmarin Plastia 150 Kč cena za 1 ks 50 Kč
CELKEM 483 505 Kč
PŘÍKLAD FINANCOVÁNÍ REKONSTRUKCE ÚVĚREM - BEZ VLASTNÍCH ZDROJŮ
Vlastní zdroje 0 Kč
Celková výška úvěru 484 000 Kč
Měsíční splátka 3 419 Kč
Splatnost úvěru 18 let
Úroková sazba 4,85 % P.A.
Výše RPSN 5,15%
PŘÍKLAD FINANCOVÁNÍ REKONSTRUKCE ÚVĚREM - S VLASTNÍMI ZDROJI
Vlastní zdroje 50 000 Kč
Celková výška úvěru 434 000 Kč
Měsíční splátka 3 066 Kč
Splatnost úvěru 18 let
Úroková sazba 4,85 % p.a.
Výše RPSN 5,15 %

* nábytek je vyroben z materiálů od značky Duet, čelní plochy značky Trachea a kování značky Blum
** potahová látka značky Dekoma

Reprezentativní příklad:

Úvěr od Buřinky ve výši 400 000 Kč se splatností 18 let a roční úrokovou sazbou 4,95 % se skládá z překlenovacího úvěru poskytnutého s úrokovou sazbou 4,95 % p. a. (pevná sazba) na 2 roky do přidělení úvěru ze stavebního spoření. Splácet budete měsíčně 2 844 Kč po dobu 24 měsíců. Za zpracování úvěru zaplatíte jednorázově 4 000 Kč, za vedení úvěru 0 Kč. Na překlenovací úvěr navazuje úvěr ze stavebního spoření poskytnutý na dobu 16 let, který je použit k úplnému doplacení překlenovacího úvěru. Úroková sazba je 4,95 % p. a. s fixací po dobu prvního roku a následně vždy na 3 roky. Splácet budete měsíčně 2 844 Kč po dobu 192 měsíců, cena za vedení úvěru je 0 Kč. RPSN Úvěru od Buřinky činí 5,25 %. Celková částka splatná spotřebitelem za Úvěr od Buřinky je 615 327,90 Kč. Uvedené údaje platí za předpokladu čerpání celého úvěru v den jeho poskytnutí se splácením od následujícího měsíce vždy k 25. dni.