LOŽNICE

Místo pro spánek a relaxaci musí být stejně kvalitní jako ostatní části bytu, i když se nejedná o reprezentativní prostor. Nezapomeňte, že zde trávíte téměř třetinu života a nabíráte zde energii do dalšího dne, a v případě nemoci zde zůstanete i několik dní najednou.

Potahová látka Adele Emerald, Dekoma

Věděli jste, že na míru můžete mít i čalouněné lůžko? Stačí si přesně určit rozměr, design a vybrat potahovou látku. My jsme vybrali novinku od značky Dekoma Adele Emerald. Tento potah jsme pak použili nejen na čalouněné lůžko, ale i na jedno křeslo a taburet. Tím se interiér jednoduše propojí.

Na druhé křeslo jsme zvolili látku ze stejné kolekce, ale s jiným dekorem. Tentokrát to je Danae Emerald. Čalouněný nábytek do vzorového bytu vyrábí český zakázkový výrobce Neuk.

Potahová látka Danae Emerald, Dekoma

RADA DESIGNÉRKY:

Kombinujte látky z jedné kolekce – interiér nebude tak uniformní, přesto budou materiály propojeny.

TIP DESIGNÉRKY:

Pokud chcete opravdu komfortní došlap, zvolte pod koberec ještě kročejovou podložku. My jsme vybrali opět z nabídky značky Koberce Breno.

Neutrální odstín šedé Nike značky Koberce Breno

Aby ložnice působila útulně, použili jsme na podlahu celoplošný koberec. Zvolili jsme neutrální odstín šedé Nike značky Koberce Breno.

Lampa Kabe 9016 a Daisen 2279, Elusia

Není podmínkou, že lampy u nočních stolků musí být z obou stran stejné. Naopak! Trendem poslední doby je hravost a kombinování. My jsme vybrali dvě černá svítidla, která dodává Elusia. Jedno je nástěnné (Shilo Kabe 9016) a druhé stolní (Shilo Daisen 2279) s možností nastavení směru světla.

Tapeta nemusí být vždy dominantním prvkem. V našem případě jsme sáhli po decentním vzoru připomínající dekorativní výmalbu Painted Wall Eggshell 72 od Dekomy. Na tomto podkladu pak může vyniknout například světelná dekorace vyrobena na míru z kovolaminátu Homopal (Duet CZ).

Tapeta Painted Wall Eggshell 72, Dekoma
Dekorační látka Monterosso

Protože ložnice je místem pro relaxaci a spánek, je nezbytné vyřešit zastínění oken. Jaký typ vybrat, závisí na typu okna a celkové koncepci. My jsme sáhli po látce Monterosso a Canva od značky Dekoma.

RADA DESIGNÉRKY:

Jestli je to aspoň trochu možné, dejte pracovní místo jinam než do ložnice! Není nic horšího než relaxovat nebo usínat s pohledem na nedodělanou práci, která vás stresuje.

Ložnice je místo, kam se ve většině případů dávají skříně. Pokud dispozice dovolí, zvažte, zda by se vedle ložnice vešla šatna. Tu lze vytvořit příčkou ve větší ložnici a vstupovat do ní tedy pouze z ložnice, nebo to může být zcela oddělený prostor, do kterého se vchází z chodby.

RADA DESIGNÉRKY:

Jestliže je na šatnu málo místa, nedělejte ji za každou cenu. Zbytečně tím zmenšíte a rozdělíte již tak malý prostor ložnice, která pak bude ještě menší.

V našem bytě jsme zvolili variantu velké šatní skříně se skládanými dvířky T.segment značky Trachea. Dvoje čelní dvířka jsou v antracitovém provedení, plná a dvoje prosklená. Sklo má navíc aplikaci digitálního tisku Overface, což integrované prosvícení ještě umocňuje. Korpusy jsou sladěny s nočními stolky i komodou v dekoru lamina Royal Oak natural H437 od značky Unilin Evola (Duet CZ).

Motiv na skle je vytvořen pomocí digitálního tisku Overface
Bočnice výsuvů mohou mít různý dekor a barvu, Blum

Noční stolky jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako šatní skříň – Royal Oak natural Unilin Evola. Každý z nich je jinak velký, což dodává prostoru dynamiku. Uvnitř nechybí výsuvné systémy Blum.

Toaletka a komoda v jednom je klasickou ukázkou toho, co vše lze vytvořit pomocí zakázkové výroby. V tomto případě jsme použili kombinaci lamina a laminátu značky Unilin Evola (Duet CZ) v dekoru Royal Oak natural H437 a kvalitních výsuvů Blum s bezúchytkovým systémem.

Dekor Royal Oak natural, Unilin Evola (Duet CZ)
Povlečení Darre

Zaměřte se také na výběr povlečení. V malých ložnicích to bývá jedna z největších pohledových ploch. Výběr barevnosti povlečení by měl zapadat do konceptu celého řešení ložnice. Na matraci jsme zvolili šedé prostěradlo, povlečení Virgole v jednolité barvě a nakonec dva malé polštářky z nové kolekce Pírka od Anie Songe, která jsou tištěna digitálně. Vše od českého výrobce Darre.

S lampami nešetřete v obývacím pokoji ani v ložnici. S jejich pomocí docílíte různé světelné atmosféry. My jsme na komodu vybrali ještě lampu PAA 9033 od Elusia.

Lampa Paa 9033, Elusia

RADA DESIGNÉRKY:

Při realizaci nezapomeňte na dostatek elektrických zásuvek. Řiďte se heslem: „zásuvek není nikdy dost“.

Otopné těleso R3, Tomton

Nesnažte se všemožně zakrýt otopné těleso. Raději vyberte takový, který bude sám o sobě dekorativní a současně i funkční. V našem případě jde o R3 v šedém provedení s krásným zlatým ventilem. Výrobcem je česká společnost Tomton.

NÁKUPNÍ SEZNAM

KALKULACE LOŽNICE

ZAŘIZOVACÍ PŘEDMĚTY DODAVATEL CENA – MOC VČ. DPH POZNÁMKA
čalouněné dvoulůžko** včetně matrace Neuk 34 980 Kč
set nočních stolků zakázková výroba* 19 995 Kč
šatní skříň zakázková výroba* 50 390 Kč
komoda zakázková výroba* 15 110 Kč
čalouněné křeslo** 2 ks Neuk 13 680 Kč 6840 za 1 křeslo
čalouněný taburet** Neuk 3 790 Kč
koberec celoplošný Nike Koberce Breno 23 595 Kč
radiátor R3 Tomton 19 900 Kč
tapeta PAINTED WALL Eggshell 72 Dekoma 2 376 Kč cena za 1 roli
závěs Monterosso Dekoma 1 850 Kč
lampa Shilo Kabe 9016 Elusia 2 300 Kč
lampa Shilo Daisen 2279 Elusia 5 400 Kč
lampa Shilo Paa 9033 Elusia 8 140 Kč
nástěnná svíticí dekorace zakázková výroba* 10 550 Kč
set květináčů Luna 3 ks Plastia 84 Kč
povlečení a prostěradlo Darre 3 195 Kč
CELKEM 215 335 Kč
PŘÍKLAD FINANCOVÁNÍ REKONSTRUKCE ÚVĚREM - BEZ VLASTNÍCH ZDROJŮ
Vlastní zdroje 0 Kč
Celková výška úvěru 216 000 Kč
Měsíční splátka 1 575 Kč
Splatnost úvěru 18 let
Úroková sazba 5,25 % p.a.
Výše RPSN 5,58%
PŘÍKLAD FINANCOVÁNÍ REKONSTRUKCE ÚVĚREM - S VLASTNÍMI ZDROJI
Vlastní zdroje 20 000 Kč
Celková výška úvěru 196 000 Kč
Měsíční splátka 1 429 Kč
Splatnost úvěru 18 let
Úroková sazba 5,25 % p.a.
Výše RPSN 5,58 %

* nábytek je vyroben z materiálů od značky Duet, čelní plochy značky Trachea a kování značky Blum
** potahová látka značky Dekoma

Reprezentativní příklad:

Úvěr od Buřinky ve výši 200 000 Kč se splatností 18 let a roční úrokovou sazbou 5,25 % se skládá z překlenovacího úvěru poskytnutého s úrokovou sazbou 5,25 % p. a. (pevná sazba) na 2 roky do přidělení úvěru ze stavebního spoření. Splácet budete měsíčně 1 455 Kč po dobu 24 měsíců. Za zpracování úvěru zaplatíte jednorázově 2 000 Kč, za vedení úvěru 0 Kč. Na překlenovací úvěr navazuje úvěr ze stavebního spoření poskytnutý na dobu 16 let, který je použit k úplnému doplacení překlenovacího úvěru. Úroková sazba je 5,25 % p. a. s fixací po dobu prvního roku a následně vždy na 3 roky. Splácet budete měsíčně 1 455 Kč po dobu 192 měsíců, cena za vedení úvěru je 0 Kč. RPSN Úvěru od Buřinky činí 5,57 %. Celková částka splatná spotřebitelem za Úvěr od Buřinky je 314 715 Kč. Uvedené údaje platí za předpokladu čerpání celého úvěru v den jeho poskytnutí se splácením od následujícího měsíce vždy k 25. dni.